Oblékání zdejších mužů a žen začátkem 20. století
Oblek mužů
je stejný již po mnoho let. Mladíci a mladší muži nosí kalhoty – rajtky – nahoře na stehnech široké, u kolen zúžené, na lýtkách zapínací.
K nim boty s holinkami nebo šněrovací a k tomu kožené kamaše.
Obuv většinou barvy černé, někdy hnědé.
Vesty se nosí bez límců, více ke krku. Kabáty krátké – saka – s knoflíky jedno nebo dvouřadými. Někdo nosí kabáty kožené, hnědé barvy.
Zámožnější nosívají na jaře a na podzim svrchníky z látek nepromokavých – gumových. V zimě zimníky – krátké s kožešinovým límcem. Čepice jsou nízké, stažené přes uši.
V létě se nosí čepice z lýkového pletiva a slamáky. Jinak se po celý rok nosí klobouky plstěné, měkké, uprostřed a ze strany promáčknuté – barvy šedohnědé, černé a zelené.
Obleky žen
starších tvoří sukně nebo delší šaty. Mladší ženy a dívky nosí vrchní šat vcelku šitý, úzký a krátký, často až nad kolena. Je bez límců, u krku volně vystřižený. Z látky bavlněné, vlněné nebo z umělého hedvábí. Pod tím jednu sukni nebo tak zvané kombiné.
Kalhoty buď s rozparkem, nebo vcelku různých barev.
Punčochy jsou v módě tenoučké, tělové barvy, v zimě silnější a nízké.
Na nohou se nosí střevíce černé, hnědé, šedé, kožené nebo obyčejné, lakované s vysokými, dřevěnými podpatky. V zimě se přes ně obouvají soukenné přezůvky s gumovou podešví sahající přes kotníky.
Na hlavách nosí starší ženy šátky, v zimě šály. Dívky a mladší ženy nosí klobouky, nahoře oblé s malými okraji a buď s ozdobami nebo bez nich.
U žen a dívek se uplatňuje nová móda krátkých vlasů – mikádo, které si uměle ondulují (vlní).