Fotbal
Sportu zdar a Ždánickému fotbalu zvláště!
Výroční schůze TJ proběhla 18.1.2020.
Zúčastnilo se jí 54 členů a hostů.
Pozvaných bylo cca 70 hostů.
Úvodní referát přednesl místopředseda pan Ladislav Hervert. Seznámil přítomné s průběhem jarní i podzimní sezóny. V dalším příspěvku předseda TJ pan František Hrnčiřík zhodnotil jarní i podzimní výsledky mužstva. Mužstvo pan Hrnčiřík nešetřil chválou , ale ani kritikou některých hráčů. Výbor TJ vyhodnotil a odměnil nejlepší hráče sezóny. Nejlepším hráčem byl vyhlášen Zdeněk Veselý, nejlepším střelcem Zdeněk Veselý. Předseda TJ poděkoval všem hráčům za reprezentaci a celému realizačnímu týmu za práci v uplynulé sezóně. V diskusi vystoupil starosta obce a pochválil celé mužstvo včetně vedení za vzornou reprezentaci obce a za podporu sportovně kulturního vyžití občanů obce. Popřál celému mužstvu mnoho úspěchů v nadcházející jarní části sezóny 2020 a 2021.
Výroční schůze byla ukončena společnou večeří, po které následovala volná zábava s hudbou a tancem.
Zhodnocení jarní a podzomní části sezóny 2019 přednesl předseda TJ
Do jarní části soutěže 2019 mužstvo nastupovalo s cílem smazat tříbodové manko na třetí příčku a symbolicky stanout na stupních vítězů i když největším problémem mužstva je hráčský kádr, kdy již při absenci dvou nebo tří hráčů má problém, aby hráčů bylo jedenáct. A hned první zápas s mužstvem Cerhenic , byl asi jeden s nejdivočejších co jsem zažili a skončil předčasně v 75 minutě hromadnou bitkou i když mužstvo Ždánic vedlo jasně 3 : 1 a jejich výhru a to kontumačně potvrdila i disciplinární komise .Potom výsledky zápasů korespondovali s nastoleným trendem a pokud jsme měli dost hráčů tak jsme vyhrávali a při konečném součtu i když konec soutěže byl opět ve znamení toho, že jsme několik zápasů odehráli s méně než 11 hráči byl přeci jen pozitivní a skončili jsme na třetím místě tabulky se ziskem 51 bodů a skóre 68:56 . Když jsme 8 x vyhráli, 5x prohráli a 1x remizovali.
Do podzimní části nové sezóny 2019/2020 jsme šlo mužstvo s tím, že bude muset zmobilizovat všechny možné rezervy, protože do sezóny vstupovalo bez podle ikon ždánického fotbalu, a to Radka Štěpána a Tomáše Veselého st. a další absence byli zraněný Ondřej Holub a Petr Neumann. A aby toho nebylo málo před sezónou se zranil Zdeněk Vychodil a na tři zápasy byl i on mimo hru. Podařilo se mu, ale sehnat dva nové hráče Tomáše Novotného a Sergiu Mirona (který hned dostal přezdívku Stanciu). A tak přes všechny překážky skoro ke všem zápasům nastoupilo až na jeden s dostatečným množstvím hráčů. Před sezónou došlo i k redukci počtu mužstev dříve to bylo 15-16 a nyní 11 mužstev. V průběhu podzimu mužstvo odehrálo vynikající, dobrá ale i špatná utkání největší bolestí bylo proměňování šancí, což většinou stálo body, protože herně mužstvo obstálo proti všem mužstvům a žádné ho výrazně nepřehrálo. Podle všech je ale důležité, že ve Ždánicích se drží stále dobrá parta, která má chuť si zahrát fotbal pro sebe a jejich početné fanoušky. Na fotbalové utkání chodí stále velké množství fanoušků, a hlavně dětí, které vidí své tatínky nebo „strejdy“ a vidí fotbal, jako místo, kde se dá něco zažít.
Ale zpět k fotbalu po podzimní části se mužstvo umístilo na 4. místě se ziskem 17 bodů skóre 20:19.Když 4x vyhrálo 3x prohrálo 3x remizovalo.
Závěrem předseda TJ konstatoval: Chci poděkovat všem, hráčům, kteří i za složitých podmínek odehráli utkání a nechali na hřišti, vždy maximum, co mohli. Realizačnímu týmu a všem, kteří se starají o skvěle připravené hřiště, občerstvení diváků a podílejí se na fungování fotbalu ve Ždánicích. A dále chci poděkovat všem našim věrným příznivcům a fanouškům, kteří jsou z velké většiny i členy TJ Ždánice za jejich hojnou účast a podporu při zápasech našeho mužstva.